Wesele Międzynarodowe

Wesele Międzynarodowe

Blog Ślubny Wesele Międzynarodowe Organizacja Ślubów Wesel Wedding Planner Poznań

Międzynarodowa Miłość i Wesele

Miłość łączy osoby z najróżniejszych zakątków świata i nie zna granic. Pary zakochują się w sobie i chcą powiedzieć sobie TAK! Wiele z nich decyduje się na Ceremonię Zaślubin, która będzie zwieńczeniem ich pięknego uczucia.

Śluby międzynarodowe w Polsce są coraz częściej popularne i to właśnie u nas Pary Młode chcą je organizować. Jednak aby wszystko przebiegło jak najpiękniej, warto zadbać o kilka kwestii.

JAK ZORGANIZOWAĆ WESELE MIĘDZYNARODOWE?

Pary, które na co dzień mieszkają poza granicami Polski a planują Ślub i Wesele w naszym kraju, powinny pomyśleć o wyborze osoby, która większość spraw organizacyjnych będzie mogła załatwić na miejscu w imieniu Narzeczonych. Taką pomoc świadczą Agencje Ślubne, które profesjonalnie zajmują się kompleksową organizacją Ślubów i Wesel. Jeżeli nie zdecydujecie się na takie rozwiązanie to warto pomyśleć o kimś bliskim lub znajomym, który będąc na miejscu pomoże Wam skoordynować większość zadań.

O CZYM WARTO WIEDZIEĆ ZAŁATWIAJĄC FORMALNOŚCI?

Decydując się na Ślub międzynarodowy w Polsce, należy pamiętać o wielu kwestiach. Bez względu na to czy jest to Ślub Cywilny, Ślub Kościelny czy Ślub Konkordatowy należy przygotować szereg dokumentów. Poniżej wymienię te najważniejsze:

  • Odpisy aktów urodzeń- jeżeli odpis jest sporządzony w języku obcym to bezwzględnie należy go przetłumaczyć na język polski przez tłumacza przysięgłego
  • Dokumenty tożsamości
  • zaświadczenie z kraju pochodzenia o zdolności do zawarcia związku małżeńskiego wraz z przysięgłym tłumaczeniem tego dokumentu na język polski
  • odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie lub unieważnieniu małżeństwa, jeżeli osoby wchodziły już wcześniej w związek małżeński
  • dowód opłaty skarbowej w wysokości 84 zł

JAK POŁĄCZYĆ ZWYCZAJE I TRADYCJE ?

Wiele Par zastanawia się jak połączyć tradycje i zwyczaje dwóch kultur, które często są ze sobą zróżnicowane. Z jednej strony może być to kłopotliwe jednak można sobie z tym umiejętnie poradzić. Przede wszystkim należy zadbać aby nasi podwykonawcy płynnie posługiwali się w dwóch językach, polskim i chociażby angielskim. Mam tu na myli głównie Dj-a, Zespół Muzyczny czy też Wodzireja. Do nich należy również zapoznanie się z danymi zwyczajami weselnymi, panującymi w danym kraju tak aby umiejętnie móc je połączyć ze zwyczajami panującymi w Polsce.

Dobrze jest również wyznaczyć lub zatrudnić osobę, która wszystkie zabawy i tradycje będzie umiała przetłumaczyć na język Narzeczonego bądź Narzeczonej. Dzięki temu goście zagraniczni będą rozumiały o co chodzi chociażby z tłuczniem kieliszków przed wejściem na salę weselną.

Dobrym pomysłem przy weselach mieszanych jest stworzenie pięknych folderów z opisem i przebiegiem zabaw weselnych. Dla gości będzie to super prezent a także pomoc w zrozumieniu polskich tradycji.

JAKĄ MUZYKĘ WYBRAĆ ABY OBIE RODZINY UCZESTNICZYŁY W ZABAWIE?

Muzyka na weselu odgrywa jedną z najważniejszych ról. Towarzyszy nam przez cały okres trwania przyjęcia weselnego. Zachęca gości do zabawy i nadaje charakteru. Wybierając repertuar postawicie raczej na hity anglojęzyczne- będziecie mieć pewność, że obie strony będą się świetnie bawić do białego rana.