Trendy Ślubne

Trendy Ślubne

Blog Ślubny Konsultantka-Ślubna-Organizacja-Ślubów-Wesel-Wedding-Planner-Poznań

Popularne Trendy Ślubne w 2021 roku

Dla  wielu Par podstawą planowania Ślubu i Wesela jest sięganie do tradycji. Klasyczna biel tak bardzo popularna zachwyca i będzie zachwycać jeszcze przez wiele lat. Jednak dla współczesnej Pary Młodej trendy ślubne dostarczają niestandardowych pomysłów i inspiracji aby Wielki Dzień był jedyny i niepowtarzalny.

W związku z tym przygotowaliśmy dla Was kilka najgorętszych trendów ślubnych na 2021 rok. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie

Time2Wedding-Trendy-Ślubne-2021-0
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/830843831254336153/
Time2Wedding-Trendy-Ślubne-2021-1
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/425801339770661055/

ECO WEDDING

Ostatnie lata bardzo zmieniły nasze spojrzenie na wiele kwestii. Jedną z nich stało się dbanie o nasz klimat i środowisko poprzez chociażby recykling. Branża ślubna również wykazuje zainteresowanie tym trendem i zachęca Pary Młode do wzięcia udziału w tym projekcie. Obecnie organizując Ślub wykorzystujemy wiele rzeczy typu kwiaty, konfetti, dekoracje, upominki ślubne czy całą papeterię. Niestety na ogół są one jednorazowego użytku i ląduję w koszu, choć wydajemy na nie często krocie.

Można to jednak w łatwy sposób zmienić wybierając opcje przyjazne dla środowiska.

Poniżej znajdziecie kilka przykładów jak wprowadzić je do Waszego projektu ślubnego:

  1. Przy dekoracjach florystycznych używajcie kwiatów dostępnych sezonowo i współpracujcie z lokalnymi kwiaciarniami.
  2. Wszelkiego rodzaju dekoracje starajcie się wypożyczać.
  3. Rozważcie zaproszenia cyfrowe zamiast tradycyjnej papierowej formy. Jeśli jednak kochacie papier i nie uznajecie innej formy powiadomienia gości o Waszej uroczystości – wykorzystajcie papier recyklingowy.
  4. Zamiast prezentów poproście gości o wsparcie organizacji działających charytatywnie na rzecz dbania o środowisko.
  5. Używajcie biodegradowalnych konfetti.
  6. W menu zaproponujcie opcje wegańskie lub wegetariańskie.
  7. Wino lub piwo kupujcie z lokalnych browarów czy winnic.
  8. Poproście swoich usługodawców aby w miarę możliwości ograniczyli użycie plastiku w swoich dostawach.

MIKRO WESELA

Na szczycie trendów ślubnych 2021 znajdują się uroczystości nieformalne. Zapraszanie całej rodziny i wszystkich znajomych nie jest już modne. Pary decydują się na bardziej intymne świętowanie w najbliższym gronie co czyni Ślub wyjątkowym i znaczącym. Nie chodzi tu o oszczędności lecz o umożliwienie Młodym hojniejszego wydawania budżetu na mniejszą grupę ludzi.

Intymne  ceremonie znane również jako mikro wesela liczą zazwyczaj do 25 osób. Mogą być formalne lub nieformalne, trzymać się tradycji lub podążać za nowoczesnością. Na ogół jednak są połączeniem obu opcji.

Dodatkowo, ponieważ na jedną osobę przypada większy budżet, przyjęcie może być ‘szyte na miarę” dzięki czemu zostanie zapamiętane jako osobiste. Prywatny koncert znanej gwiazdy lub degustacje wina to tylko przykład dobrze wydanych pieniędzy.

I co najważniejsze taka opcja wesela pozwoli poczuć się Wam bardziej zrelaksowanym i spędzić czas z każdym zaproszonym gościem.

ŚLUB – TERAZ, WESELE – PÓŹNIEJ

W dobie pandemii powstał nowy trend dedykowany Parom, którym bardzo zależy na sakramentalnym TAK tu i teraz a nie mają możliwości zorganizowania Wesela dla całej rodziny i przyjaciół. Nowa koncepcja napędzana ostatnimi wydarzeniami polega na tym, że Para Młoda składa przysięgę pozostania żoną i mężem jednak  impreza zostanie zorganizowana w przyszłości tak aby bawić się w większym gronie.

Być może jest to trochę kontrowersyjne podejście jednak  czego się nie robi dla najbliższych!

PRZEDŁUŻONE UROCZYSTOŚCI

Decydując się na przyjęcia w mniejszym gronie możemy je także przedłużać. Wymarzonym Ślubem Pary mogą się cieszyć nie tylko przez cały dzień ale przez długi weekend a nawet tydzień.

Małe spotkania stają się coraz bardziej popularne i coraz częściej celem wielu Par. To dobry sposób na prawdziwe uczczenie tego wspaniałego wydarzenia!

DEKORACJE

2021 to rok soczystej zieleni w przeróżnej postaci. Girlandy z eukaliptusa i ceremonialne zielone łuki to wyrafinowana dekoracja ślubna. Popularne podwieszane paprocie a na stołach sukulenty czy nawet kaktusy.

Najlepszą rzeczą w tym naturalnym trendzie jest to, że można go wkomponować w prawie każdy styl ślubu.

Time2Wedding-Trendy-Ślubne-2021-2
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/134896951328112617/
Time2Wedding-Trendy-Ślubne-2021-3
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/442689838374715261/

SUKNIE ŚLUBNE

Według Vogue na ostatnich wybiegach pojawiło się  wiele oszałamiających białych sukien ale największą furorę robią w tym sezonie rękawy. I nie chodzi o zwykłe rękawy. Mają być długie i bufiaste, często z falującymi wzorami na całej długości.

Time2Wedding-Trendy-Ślubne-2021-4
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/830843831254294476/
Time2Wedding-Trendy-Ślubne-2021-5
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/830843831254294253/

OŚWIETLENIE

Oświetlenie to jedna z najważniejszych rzeczy na weselu i nie może jej z pewnością zabraknąć. Od odsłoniętych żarówek po wszelkiego rodzaju girlandy czy tunele świetlne, zabytkowe żyrandole oraz geometryczne lampy.

Jednym z trendów ślubnych 2021 roku jest oświetlenie nastrojowe, które nadaje ton i nastrój na wieczorne spotkania.

Time2Wedding-Trendy-Ślubne-2021-6
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/862157922414039917/
Time2Wedding-Trendy-Ślubne-2021-7
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/239394536429835168/