Motyw Przewodni Wesela - Blog | Wedding Planner Poznań | Time2Wedding.pl
Zaznacz stronę

Jak wybrać motyw przewodni Wesela?

Wybór motywu przewodniego wesela nie jest wbrew pozorom prostym zadaniem. Można łatwo się pogubić wśród wielu możliwości dekoracyjnych jakie oferuje nam rynek ślubny. Jednak nie martwcie się! Poniżej znajdziecie kilka cennych wskazówek jak sobie z tym poradzić.

Zaczynamy od wyboru sali weselnej

Zanim zaczniecie projektować dekoracje ślubne musicie koniecznie wybrać miejsce, w którym odbędzie się Wasze Wesele. Często już sama sala determinuje wizję na dekoracje, które muszą współgrać z wybranym przez Was miejscem. Zastanówcie się czy ma być ono nowoczesne i współczesne, czy może bardziej romantyczne, rustykalne lub tradycyjne. Im bardziej dane miejsce jest charakterystyczne i wymowne tym mniej pozostaje nam opcji do wyboru.

Jeżeli znacie już miejsce, w którym chcielibyście zorganizować swój Wymarzony Dzień, nadszedł czas na wybór motywu przewodniego. Jeśli zastanawiacie się co może być Waszym motywem przewodnim to poniżej znajdziecie kilka przykładów:

 

KOLOR

Wybierając kolor  przewodni naszych dekoracji, powinniśmy zaplanować paletę barw. Istnieje kilka sposobów wybierania koloru  jednak najczęściej są to 3 barwy, które będą stanowić naszą bazę i przewodnik, przy wyborze wszystkich elementów tworzących dekoracje i klimat wesela. Najbardziej popularne zestawienia kolorów to: złoto i czerń; złoto i mięta; butelkowa zieleń, złoto i biel;  granat, biel i zieleń; pastelowy róż i zieleń; tiffany blue; złoto i biel;  vintage;  prowansalski; rustykalny.

 

KSIĄŻKA I FILM

Ten motyw przewodni to świetny wybór dla Par Młodych, które kochają literaturę lub wspólne podróże i chcieliby się nimi podzielić z najbliższymi podczas przyjęcia weselnego. Wybrane elementy dekoracyjne takie jak książki czy też stara maszyna do pisania mogą stać się piękną i niestandardową dekoracją, natomiast ulubione cytaty znajdą swoje miejsce na zaproszeniach czy podziękowaniach dla gości.

 

KWIATY

Mogą być one świetnym pomysłem dla osób, które „na szybko” organizują swój Ślub i Wesele. Kwiaty to naprawdę piękny element dekoracyjny, który sprawdzi się w każdym wnętrzu. Trzeba je tylko odpowiednio dobrać!
Przy wyborze kwiatów należy również pamiętać o ich dostępności w danym miesiącu. Wiąże się z tym ich rodzaj oraz cena.

 

PODRÓŻE

Jeśli pasjonują Was podróże i uwielbiacie poznawać nowe miejsca, zwyczaje i kulturę danego Państwa to dlaczego by nie wykorzystać tego jako motywu przewodniego Waszego Wesela?  Takie motywy możecie wpleść na przykład w papeterię ślubną, stoły weselne czy też Candy bar. Jeśli macie kilka ulubionych miejsc to fajnym pomysłem byłoby zaaranżowanie każdego stołu inaczej, dodając nazwę miasta oraz Wasze zdjęcia z tego miejsca.

 

Oczywiście to tylko kilka najpopularniejszych przykładów motywów przewodnich, jakie możecie wykorzystać organizując Wasz Ślub i Wesele. Mam nadzieję, że powyższe informacje będą dla Was przydatne i dzięki temu jeszcze lepiej zaplanujecie ten Wspaniały Dzień. Jeśli macie ochotę to podzielcie się również na fb lub w komentarzach  swoimi doświadczeniami i pomysłami, jakie wykorzystaliście podczas ceremonii Zaślubin i Wesela.