Alejka Ślubna

Alejka Ślubna

Ślubna Alejka Wedding Planner Poznań BLOG

Co to jest alejka ślubna?

Może na początek wytłumaczę czym jest tak naprawdę alejka ślubna. Otóż najogólniej mówiąc jest to droga prowadząca do miejsca uroczystości lub ołtarza.

Stanowi ją przestrzeń między bocznymi  krzesłami lub ławkami i najważniejsze- tędy kroczą przyszli małżonkowie aby wspólnie wypowiedzieć słowa przysięgi i przypieczętować swoją miłość.

 

Jak wyznaczyć alejkę ślubną?

Najczęściej zaczyna się ona przed ustawionymi krzesłami /ławkami i kończy przy stole urzędnika czy wspomnianym ołtarzu. Początek alejki warto zaakcentować za pomocą dekoracji kwiatowych, lampionów czy innych detali w zależności od upodobań oraz dostępnego budżetu. Na końcu alejki w przypadku ślubu plenerowego można ustawić łuk/koło kwiatowe lub drewnianą bramę ozdobioną lekkim zwiewnym materiałem lub kompozycjami kwiatowymi.

Ważne aby całość dekoracji  była w jednym klimacie.

 

Dekoracja alejki ślubnej

Jeśli chodzi o udekorowanie alejki to naprawdę możemy zaszaleć lub tylko delikatnie ja zaakcentować. Wszystko zależy od naszych preferencji i portfela.

Wzdłuż alejki możemy rozłożyć biały długi dywan a na nim nakleić inicjały Pary Młodej lub inny dowolny napis/hasło. Kolor w zależności od upodobań ale najczęściej Pary decydują się na biały klasyczny.

Pomiędzy krzesłami a dywanem możemy rozsypać świeże płatki kwiatów a co drugie krzesło udekorować delikatnym bukiecikiem lub przywiązać szeroką wstążką.

Na początku alejki i na jej końcu możemy ustawić bramę/ łuk kwiatowy w dowolnym kształcie jednak jest to dość kosztowna dekoracja. Jeśli budżet na to nie pozwala to wystarczy jeśli na początku alejki ustawicie po jednej kompozycji kwiatowej np. na wysokim przestrzennym stojaku + do tego kilka świec w szklanych wazonach lub lampionach.

Nie zapomnijcie o dekoracjach krzeseł Pary Młodej oraz świadków/druhen jeśli takie planujecie ustawić oraz stole wraz z krzesłem dla Urzędnika oraz oprawy muzycznej.

 

Czy warto uwzględnić alejkę w ślubnym budżecie? 

Jestem zdecydowanie na TAK. To właśnie tutaj po raz pierwszy pojawi się razem  Para Młoda i na ten element zwrócą uwagę goście weselni, kiedy będą zajmować swoje miejsca.

Często Pary Młodej wybierają właśnie to miejsce  na swój First Look więc ten moment  z pewnością będzie uwieczniony przez fotografa w postaci bardzo dużej ilości zdjęć.